Alpenverein - nápověda

Základní informace k pojištění (pojistné částky)
> pobyt v nemocnici po úrazu nebo po onemocnění v cizině do 10 000 EUR.
> Výdaje za záchranou nebo pátrací akci (i vrtulníkem) jsou hrazeny až do výše 25 000 EUR
> Za převoz zraněného nebo i mrtvého do místa trvalého pobytu hrazeny všechny výdaje
> Pojištění zákonné odpovědnosti je kryto do výše 3 000 000 EUR
> Pojištění právní ochrany je kryto do výše 35 000 EUR
Další informace
> Expedice nad 6 000 m nebo expedice do Arktidy či Grónska nejsou standardně pojištěny. Na takové akce se lze připojistit. To stejné platí i pro zahraniční pobyty delší než 8 týdnů. Více informací získáte v sekci "Připojištění pro cesty do zahraničí a expedice".
> Je možné sjednat i "Připojištění trvalé invalidity". Jedná se o větší životní zajištění pro případ nehody s následky trvalé invalidity postiženého (invalidita od 50%). Každý připojištěný člen OEAV potom do konce života pobírá odškodné ve výši 420-1260 EUR měsíčně.
> Díky členství v OEAV získáte slevu až 50% při ubytování na všech chatách Alpenverein v Rakousku, Německu a v Jižním Tyrolsku. Získáte také i slevy na více než 1300 chatách, které vlastní horské svazy ve Švýcarsku, Lichtenštejnsku, Francii, Itálii, Slovinsku a Španělsku.
Nápověda a podrobné informace
> Nejčastější otázky a odpovědi <<< doporučujeme
> Záchranná nebo pátrací akce
> Převoz z ciziny a nutné lékařské ošetření
> Připojištění trvalé invalidity
> Připojištění pro cesty do zahraničí a expedice
> Doba pojištění a garance
> Jak postupovat při nehodě nebo pojistné události?
> Dokumenty ke stažení